Noc Naukowców 2011

Konkursy astronomiczne.


II konkurs artystyczny "Ars Astronomica" I Ogólnopolski Konkurs Astrofotografii

 Stowarzyszenie Astronomia Nova i Instytut Fizyki AJD w Częstochowie zapraszają do udziau w konkursie artystycznym o tematyce astronomicznej. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a zwłaszcza młodzież szkolna i akademicka. Na konkurs można przysyłać wszelkie prace artystyczne o wydźwięku astronomicznym. Mogą to być utwory plastyczne, muzyczne, filmowe, literackie i inne. Mile widziane instalacje i wytwory modelarskie.
Prace należy przesłać do końca kwietnia 2012 roku na adres:

Bogdan Wszołek
Al. Armii Krajowej 13/15, lok. 4001
42-200 Częstochowa
E-mail: bogdan@ajd.czest.pl


Ogłoszenie wyników konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród, odbędzie się 8 czerwca 2012 roku o godzinie 15:00 w Planetarium Instytutu Fizyki AJD w Częstochowie (Al. Armii Krajowej 13/15, lok. 4004). Wszystkich uczestników konkursu prosimy o przybycie.
Organizatorzy nie odsyłają dostarczonych utworów konkursowych, ani przed 8 czerwca nie informują o ustaleniach jury. Najlepsze prace będą nagrodzone i za zgodą autorów zostaną wykorzystane dla realizacji różnorakich celów propagujących astronomię w społeczeństwie.
Wyniki zeszłorocznej edycji konkursu są zamieszczone na stronie:
www.astronomianova.org (nowości)

Stowarzyszenie Astronomia Nova i Instytut Fizyki AJD
w Częstochowie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie dokumentujące przejście Wenus na tle tarczy Słońca, jakie nastąpi w dniu 5/6 czerwca 2012 roku*. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Uczestnicy sami sobie planują miejsce obserwacji zjawiska. W Polsce końcowa faza tranzytu ma szanse (problem pogody) być widoczna 6 czerwca, począwszy od wschodu Słońca. Warto zaplanować ekspedycję zagraniczną: na wschód lub daleko na północ (6 czerwca), albo (5 czerwca) na zachodnie wybrzeże Ameryki, skąd zjawisko da się obserwować od początku do końca. Warto mieć na uwadze fakt, że następny tranzyt Wenus będzie za ponad 110 lat.
Prace należy przesłać do końca października 2012 roku na adres:

Bogdan Wszołek
Al. Armii Krajowej 13/15, lok. 4001
42-200 Częstochowa
E-mail: bogdan@ajd.czest.pl

Ogłoszenie wyników konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród, odbędzie się 14 listopada 2012 roku o godzinie 14:00 w Planetarium Instytutu Fizyki AJD w Częstochowie (Al. Armii Krajowej 13/15, lok. 4004). Wszystkich uczestników konkursu prosimy o przybycie.
Organizatorzy nie odsyłają dostarczonych utworów konkursowych, ani przed 14 listopada nie informują o ustaleniach jury. Najlepsze prace będą nagrodzone i za zgodą autorów zostaną wykorzystane dla popularyzacji astronomii. W szczególności, najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w Częstochowskim Kalendarzu Astronomicznym.
Informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie:
www.astronomianova.org
* W Ameryce zjawisko wystąpi 5 czerwcaZnajdujesz się na stronach Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach