Kronika

Mistrzostwa
Polski Juniorów w szachach

Uczestnicy zajęć szachowych MOA prowadzonych przez Stanisława Tureckiego i Ewę Chwastek brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Kołobrzegu w dniach 8-11.XI.2003.

Znakomite wyniki osiągnęły przedszkolaki rywalizujące w grupie wiekowej do lat sześciu. ZŁOTY MEDAL zdobył Paweł Bogusz z Niepołomic, a jego kolega - Franciszek Kramarczyk z Węgrzc Wielkich był jedenasty. W grupie dziewcząt SREBRNY MEDAL zdobyła Monika Bajer ze Staniątek. W grupie wiekowej do lat 10 - Przemysław Święch z Niepołomic - dopiero w ostatniej rundzie przegrał swoją szansę na medal, gdyż tylko zremisował z reprezentantem Polski na ostatnie mistrzostwa świata - Danielem Sadzikowskim i "dzięki" temu remisowi zajął ostatecznie siódmą lokatę. W tej samej grupie, młodszy od Przemka - Damian Bednarczyk ze Staniątek - zajął osiemnaste miejsce. Takie samo - osiemnaste miejsce - wywalczyła Karolina Kramarczyk wsród dziewcząt do lat 10, a ośmiolatki: Łukasz Jastrzębski ze Staniątek i Kuba Starzyk z Węgrzc Wielkich zajęli odpowiednio: 35 i 52 miejsca.

Medaliści uczęszczają na zajęcia szachowe już drugi rok i był to dla nich drugi start w mistrzostwach krajowych; na poprzednich w Rybniku, Monika była ósma a Paweł czterdziesty piąty. Duży udział w sukcesie obojga mieli rodzice. Mamy, bo dowoziły je na liczne turnieje, a tatusiowie, bo ćwiczyli z nimi w domu różne szachowe warianty. Jak potoczy sie ich szachowa kariera, pokaże czas.